Ben Kimim

IMG-4431.jpg
unnamed (2).jpg
IMG-4432.jpg

2013 yılından bugüne yoga yaşamıma yön veriyor.

 

Hayatıma yoga girdikten 6 ay kadar sonra ilk eğitimimi almaya karar verdim. Peşi sıra yıllar içinde pek çok hoca ile çalışma şansım oldu. Yoga ile haşırneşir olunca insan daimi bir öğrenci olduğunu, öğrenmenin, değişmenin, dönüşmenin “yaşamak” olduğunu iyice anlıyor.    Kendini eğitmek bir yolculuk, ve süreç işin ta kendisi 

Yoga kendime dair sürekli devam eden öğrenmelerin ışığında otantik halime; en başta bedenimin içinde nasıl hareket etmek istediğim, nasıl bir ihtiyacım olduğu, bende o anda ne olduğu ve buna nasıl bir alan açabilirim sorularıyla, yaklaşmamı sağlıyor. Yoganın sağladığı kişisel bir arama, yaklaşma, ilişkilenme, merak etme, alan açma, ifade etme yolculuğu var. Herkes için farklı gelişiyor. 

Bugüne kadar gelen yolculuğum ve aldığım eğitimler yogaya dair anlayışımı şimdiki haline evriltti. Şimdi amacım herkes için otantik haline  yakınlaşabilen bir alan açabilmek. Kişinin kendisine merakla, yargısız, açık, şefkatle yaklaşarak o anda olana alan açmasını, kendini görerek, ifade ederek içerden dışarıya özgürleşmesine hizmet etmek istiyorum. 

Bu amaçla Kendi Evinde Yoga programını oluşturdum. Program benim gelişimimle paralel olarak gelişiyor. Bugün geldiği noktada katılımcılara kendine yakınlaşma temelinde, değişen ihtiyaçları gözetme, kendiyle yargısız şefkatli bir alanda varolma, uyumlanma, olduğu gibi olabilme haliyle kendi başlarına yoga yapmayı öğretiyorum. Özgür, otantik bir anlayışa hizmet ediyorum. 

Cihangir Yoga da grup dersleri veriyorum. Özel grup ve birebir dersler veriyorum. 

Yolculuğum süresince çok değerli pek çok hocayla çalıştım, yoga dışında aile dizimi de ilgilendiğim konular arasında. Eğitim yaşamım boyunca devam edecek.. 

Zeynep Aksoy, David Cornwell, Chris Chavez, Banu Çadırcı, Naz Şarman, Mey Elbi, Çetin Çetintaş, Leslie Kaminoff, Rumen Anand Yankulov, Svagito Liebermaster gibi pek çok değerli hoca ile çalıştım. Zeynep Aksoy, Mey Elbi, Naz Sarman, Banu Çadırcı hocalarımın eğitimlerinde, bazılarında birden fazla kez asistanlık yaptım.